Logo Bitcoina

Logo Bitcoina
Spokojnie, to tylko wizualizacja nieistniejących Bitcoinów

środa, 28 stycznia 2015

Od czego zacząć? Kupujemy pierwszego Bitcoina

Od jakiegoś czasu nosiłem się z pomysłem, by stworzyć mały poradnik dla osós, które chciałyby rozpocząć swoją przygodę z Bitcoinem. Dzisiaj zamysł zamienię na rzeczywistość! Zdecydowałeś się kupić sobie wirtualną walutę? Nie mogłeś trafić lepiej.

Najważniejszy jest wybór tak zwanego wirtualnego portfela, czyli dla porównania nazwijmy go bankiem, w którym będziemy przechowywać Bitcoiny i nimi obracać. Z tym jest tak samo jak właśnie z bankami czy lokatami - najlepiej wybrać taki, który będzie pasował albo do naszego komputera stacjonarnego, albo do smartfona. Warto tutaj zaznaczyć, że występują różne rodzaje portfeli - jedne są tradycyjne w formie aplikacji, inne są offline, dzięki czemu zwiększa się bezpieczeństwo ich użytkowania, a jeszcze inne są tak zwanymi portfelami sprzętowymi w postaci klucza USB. Te są najbezpieczniejsze i możemy trzymać na nich dużą ilość Bitcoinów, ale niestety ograniczają trochę naszą mobilność, bo mimo rozwiniętych technologii to raczej niemożliwe, by pendrivem zapłacić na przykład w restauracji...

Bitcoinowy portfel to nic innego jak rodzaj programu/aplikacji, z której będziemy korzystać.
Bitcoinowy portfel to nic innego jak rodzaj programu/aplikacji, z której będziemy korzystać.


Na początek warto wybrać tradycyjny portfel będący aplikacją i „nauczyć” się kupować i obracać Bitcoinami w bardzo małych ilościach – nie zapominajmy, że jedna jednostka tej kryptowaluty dzisiaj wynosi 890 złotych – nie jest więc to raczej zabawa dla dzieci... Zawsze jednak można znaleźć środki na zakup pierwszego Bitcoina w internecie, osobiście mogę polecić wam Ferratum.pl A jeżeli chodzi o portfele - taka rada ode mnie – korzystajcie z tych najpopularniejszych, gdyż jak ostatnio zauważyłem, te mniej popularne już zwinęły swoją ofertę, spodziewając się chyba bardziej spektakularnego ożywienia rynku przez Bitcoina, które jak wiecie mimo początkowego szału trochę ostatnio przystopowało.

Kiedy już wybrałeś sobie platformę - za aktualny kurs po prostu kupujesz sobie Bitcoina, a możesz to zrobić na przykład na wirtualnej giełdzie, albo w kantorze czy też przez SMS. A potem możesz robić ze swoją kryptowalutą co tylko chcesz - albo płacić nią za usługi w wybranych lokalach, albo kontrolować kursy, sprzedawać i kupować w odpowiednich dla Ciebie terminach.

#portfel #Bitcoin #Bitcoin for dummies #początki #poradnik #kryptowaluta #pierwszy Bitcoin





Brak komentarzy:

Prześlij komentarz